Indlæg fra gruppen for piger der har lyst til at få sved på panden og samtidigt ha' det sjovt. Er du grøn i sporten eller har du cyklet lidt – eller meget for dig selv, så kom og vær med. Ingen regelmæssige vintertræningstider.
I sidste uge talte vi om at cykle bakketuren i morgen 🏔. 52-54 km. Vejret ser ikke alt for tørt ud, så det passer måske meget godt med, at vi ikke er alt for langt hjemmefra .
Skulle det uheldige ske, at det står ned i stænger kl. 17.30-18, så hold øje her på siden kl. 17.15, måske aflyser vi.
Håber, vejret bliver godt og at vi ses
Kh. Karin
Senest rettet af Karin Søndergaard 02 aug 2022, 17:34, rettet i alt 1 gang.
Super . Så vil jeg foreslå, at vi afprøver bakketuren i morgen - og hvis alt er som det plejer - og hullerne er der, hvor vi forventer , så kan det være forberedelse til gentagelse på torsdag .
Skal vi aftale det? Så lægger jeg den op som onsdagstur om lidt . Og så får Janne chancen på torsdag - jeg ved, at hun glæder sig